Sanat Kili ve Çiçek Kili Hakkında


banner

kutular

Sanat Kili Nedir ?

'Sanat Kili hava ile kuruyan yeni formda bir polimer kil çeşididir. Bu kil hava ile 24 saat içinde kuruyan ve verdiğiniz şekli son derece sağlam bir şekilde koruyan özel bir polimer bileşendir. Piyasadaki oyun hamurlarından çok daha farklı olarak küçük yaştan yetişkin yaşa kadar birçok kişiye çeşitli hitap edebilir. Çocukların 3 boyutlu düşünce ve el becerilerini geliştirir. Yetişkinlerde ise mükemmel bir hobi aracı olmakla birlikte çok detaylı ve profesyonel ürünleri ortaya çıkartmanıza olanak verir. Piyasa da Goodwin Sanat Kili adı altında satılmaktadır.

cicekli

Çiçek Kili Nedir ?

Çiçek Kili sanat kilinin çiçek yapımı için formülize edilmiş halidir. Formülü Nadya Gücüm tarafından oluşturulmuştur. Sanat kili baz alınarak çiçek yapımı için en uygun kıvam ve tutuculukta olması sağlanmıştır. Daha inceltilebilen fakat bunun aksine tutuculuğu da son derece kuvvetli olan Çiçek Kili çiçek modellemesinin yapılması için kullanabileceğiniz en iyi sanat kili malzemesidir. Piyasa da Goodwin Çiçek Kili adı altında satılmaktadır.

Sanat ve Çiçek Kilinin Faydaları Nelerdir ?

  • Kolayca kullanılabilir ve çocuklardan yetişkinlere kadar her türlü yaş aralığına uygundur.
  • Yapıştırmak ve tutturmak için ayrıca bir yapıştırıcı yada yapışkan kullanmak zorunda kalmazsınız.
  • Kuruduktan sonra şeklini ve sağlamlığını korur.
  • Ucuz olmasına karşılık son derece profesyonel ürünleri ortaya çıkartabilirsiniz.
  • Örnekler ile ilgili sanatgucum.com'daki ürünlerimizin tümü sanat kili ve çiçek kili ile yapılmıştır.

Sanat Kilinin Çeşitleri Nelerdir?

Sanat kili piyasada Goodwin Sanat Kili 40 gr., Goodwin Sanat Kili 400 gr. olarak 2 boyutda bulunmaktadır. En ucuz Sanat kili fiyatı na buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sanat Kilinin Kullanım Şekli ve Kullanım Alanları Nelerdir?

 

Kile şekil verdikten veya objeyi kapladıktan sonra kuruması için 24 saat beklenmesi gerekir. Eğer 24 saatten fazla bir süre geçmedi ise sanat kili su ile yumuşatılabilir ve tekrar şekillendirilebilir.

 

Kullanım Alanları: 3 boyutlu modelleme tekniğinde kullanılabilir. Boya gibi renk karışımlarına uygundur. her türlü yüzey ve objeyi kaplayabilirsiniz. Sanat kili ile yapılanlara buradan ulaşabilirsiniz.

 

Çiçek Kilinin Kullanım Şekli ve Kullanım Alanları Nelerdir ?

Çiçek kili özellikle çiçek modellemesi için özel olarak formülize edildiğinden dolayı çiçek modellemesi ve yaprak yapımı için uygundur. Silicon yaprak kalıpları ile mükemmel uyum sağlar ve normal sanat kiline göre çok daha detaylı ve ince çalışılabilir. Bu özellğinin yanında sanat kili kadar da sağlamdır.

Çiçek Kilinin Tarihçesi Nedir ?.

 

Çiçek Kili Nadya Gücüm tarafından yaratılmıştır. Sanat kili ile 2010 dan beri yüzlerce model üzerinde çalışan Nadya Gücüm, çiçek modellenmesi alanında malzemenin yeterli kalite ve uyumda olmadığını görmüş ve bu alandaki eksikliği gidermek için yeni bir formül arayışına girmiştir. 3 sene süren zorlu çalışma ve yüzlerce farklı deneme sonunda 2013 yılında çiçek kili formülü ortaya çıkmış ve ürün olarak satılmaya başlanmıştır. Şu anda piyasada Çiçek Killeri sadece Goodwin Çiçek Kili markası altında üretilmekte Ponart (Art ponart) tarafından sunulmaktadır.