Cadence Boya ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Cadence Boya Nedir ?

Cadence firmasının üretmiş olduğu çok çeşitli ürünler içerisinde boyaların olduğu gruptur. Bununla birlikte birçok farklı Cadence ürünü de mevcuttur. Cadence boyalar şu şekilde gruplandırılabilir.

Cadence Kumaş Boyaları

Bu boyalar ile koltuk, kıyafet, ayakkabı gibi bir çok ürünü boyayabilirsiniz. Cadence Kumaş Boyaları Your Fashion Sprey sprey boyalar ve Style Matt normal boyalar olarak 2’ye ayrılır. Your Fashion Sprey boyalar sprey şeklinde kullanılır ve istenen yüzeye ortalama bir uzaklıkta sıkılır. Bu boyalarda püf noktası açık renk üzerine koyu renk sıkılacak şekilde olmasıdır. Eğer koyu renk üzerine açık renk sıkılırlar istenen renk sonucu elde edilmez. Bu önemli bir püf noktasıdır ve uygulanırken unutulmaması gerekir. Cadence ile ilgili sprey boyalara buradan ulaşabilirsiniz. Cadence Style Matt Kumaş Boyaları normal tüp şişe içinde boyalardır. Bu boyaları çamaşır makinesi içinde kullanarak renklendirme yapılabilir. Bu boyalar ile sabit renk değişimi olan ürünlerde renk değiştirmek son derece kolaydır. Mesela perdelerde, yorganlara rahatlıkla kullanılabilir. Cadence Style Matt kumaş boyalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Cadence Very Chalky Boya Nedir ?

150 ml lik ve 500 ml lik 2 çeşidi bulunmaktadır. Her boyanabilir yüzeyde kullanılabilen boyalardır. Lake yada yüzeyi parlak olan yüzeylerde de kullanılabilir. En önemli özelliği kadife görünümünde olmasıdır. Boyarken de bu kolayca hissedilebilir. Çabuk kapatıcı olması da bu boyalar için önemli denecek başka bir özellik olarak sıralanabilir. Bu boyanın kullanımı öncesinde iyice çalkalamak çok önemlidir. Çünkü Very Chalky Boya da diğer Cadence boyalar gibi su bazlı bir boyadır. Kat aralıklarında mümkünse bir gün aralık vererek boyanması önemlidir. Bu sebeple gece boyadıktan sonra bırakılıp ertesi günü devam edilmesinde fayda vardır. Cadence Very Chalky Boya Grubuna buradan ulaşabilirsiniz.

Cadence Ayna Efekti Nedir ?

Sadece 1 dakikada cam objelerde tersten ayna efekti yaratan eşi benzeri olmayan bir boyadır. Dekoratif cam objeler amacıyla harikadır. Uygulanacak cam yüzeylerin kesinlikle temiz olması gerekmektedir. İnce bir tabaka durumunda uygulanır. Solvent bazlı, yanıcı ve hızlı kuruyan bir üründür. Tüm cam yüzeyler için kullanılabilir. Cadence Ayna Efekti Boya’nın kullanmadan önce mutlaka çalkalanması önemlidir.Üst üste sıkılmadan aralardan 1 dakika beklenerek uygulanması gereken bir boyadır ve yuvarlama yapılarak uygulanmalıdır ki her noktaya eşit şekilde yayılabilsin. Cadence Ayna Efekti boyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Cadence Hibrit Multisurface Boya Nedir ?

Cadence firması tarafından üretilen Hibrit Multisurface Craft sektörü için özel geliştirilmiş tüm yüzeylerde rahatlıkla tutunabilen su bazlı yeni nesil bir akrilik boyadır. Ahşap, cam, seramik, porselen, kumaş, polyester, deri, plastik, metal, duvar, strafor ve kağıt gibi çok farklı yüzeyler de yüksek kapatıcılık sağlar. İç ve dış mekanlar da kullanılabilir. Astar ve zımparalama gerektirmez. Süper akışkan ve dayanıklı bir boyadır. Deri ve kumaş üzerinde sulandırılarak kullanılabilir Cam üzerinde ikinci kat için mutlaka 12 saat beklenmelidir. Sağlığa zararlı madde içermez. CE ve EN71 normlarına uygundur. Cadence Hibrit Multisurface su bazlı yeni nesil akrilik boyadır.

Aynı zamanda bu boya süper akışkan ve dayanıklı boyadır. Bu boya tutuculuğu ile ahşap cam seramik porselen kumaş polyester deri plastik metal duvar strafor üzerine uygulanabilir. Craft sektörü için özel formüle edilmiş tüm yüzeylere rahatlıkla tutunabilen bu akrilik boyalar kağıt gibi tüm yüzeylerde, tuval ve kağıt gibi malzemelerin üstünde de kullanılabilir.

Cadence Hibrit Multisurface Boya Nasıl Kullanılır ?

Hibrit Multisurface boyayı kullanmak için sünger rulo fırça gereklidir. Boya su bazlı olduğu için herhangi bir ayrıştırıcı ile karıştırılmadan direkt sürülür. Zıt kontrast renkler için en az 2 kat sürülmesi gereklidir. Yerine göre bu 3 kat da olabilir 4 kat da. Peki sürerken nelere dikkat edeceğimiz kısmına gelirsek, Sünger rulo fırça üzerine alınan hibrit multisurface boya 2 boya kabı kullanılarak fazlalığı atılır. Boya kabı yerine plastik tabak da kullanılabilir. İlkinde fazlalık alınır. İkincisin de ise iyice yedirilecek şekilde boya sünger rulo fırçaya sabitlenir. Sonrasında sürülecek kısma yedirilerek sürülür. Katlar arasında 24 saat beklenmelidir. Genelde 12 saatte yeterli olabilmektedir. Ancak garanti olması açısından 24 saat beklenerek 2. Kat ın yine aynı şekilde sürülmesi sağlanır. Unutmamakta gerekir ki boyama aşaması tamamlandıktan sonra üstüne mutlaka Cadence Vernikler kullanılmalıdır. Cadence vernik su bazlı verniktir.

Cadence Hibrit Boyalar İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir ?

Hibrit Multi Surface Boyayı Sünger Rulo Fırça kullanarak sürmeliyiz.Zıt Kontrast renkler için 2 hatta 3 kat sürülerek kapatılması gereklidir.2 Boya kabı (plastik tabak da olur) kullanılarak boyanın sünger rulo fırça üzerinde ki fazlalığı alınmalıdır.Katlar arasında 24 saat beklenmelidir ve minimum 2 kat sürerek boyanın kapatıcılığı sağlanmalıdır. Hibrit Multisurface çeşitli boyları mevcuttur. Her boyda miktar mililitre ve litre olarak hesaplanır. 

Cadence Hibrit Boya Çeşitleri Nelerdir ?

Cadence Hibrit Boyaların Kullanım Alanları

Geniş alanlar için ekonomik olan 2 litrelik boyut seçilebilir. Ancak 2 litrelik üretim özel üretim olduğu için sipariş verildiğinde 1-2 günlük ilave bir zaman gerekebilmektedir.

Cadence Hibrit Multisurface Fiyat Nedir ?

Cadence’in Türkiye’de birçok bayiisi mevcuttur. Bu bayilerden bazıları lokasyonlarından satarken bazıları da internet üzerinden satış yapabilmektedir. Türkiye’de bilinen Cadence ürünlerinin satıldığı internet bayisine buradan ulaşabilirsiniz.

Cadence Vernik Nelerdir ?

Cadence vernik grubunda oldukça fazla çeşit mevcuttur. Gruplar şu şekildedir; Cadence Verniklerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Cadence Su Bazlı Vernik Grubu

Su Bazlı vernikler yüksek kalitede koruma ve film tabakası oluşturan su bazlı verniklerdir. Parlak (Gloss), Yarı Parlak (Satin) ve Mat olmak üzere 3 grupta toplanmıştır. Cadence Su Bazlı Parlak vernik sürüldüğü yüzeyde parlak bir görünüm verir. Cadence Su Bazlı Yarı Mat Vernik sürüldüğü yüzeyde yarı mat bir görünüm verir. Cadence Su Bazlı Mat Vernik ise sürüldüğü yüzeyde mat bir görünüm verir. 1 veya 2 kat sürülebilir. Cadence Su Bazlı Vernik grubuna buradan ulaşabilirsiniz. Bu tarz vernikler için kadife rulo kullanılması önerilmektedir. Rulo çeşitlerini buradan görebilirsiniz.

Cadence Velvety Touch Kadife Vernik

Cadence Velvety Touch Kadife Vernik sürüldüğü ortamda kadife görünümü veren bir verniktir. Sürünüşü rulo fırça yada normal fırça ile sürülebilir. Ancak en güzel sonucu ipek fırça ile alınmaktadır. İnce bir tabaka sürülür. Kuruduktan sonra zımparalanır ve tekrar ince bir tabaka sürülür ve bir bez ile (pamuklu yada kadife bir bez) güzelce üstü silinir ise tam bir kadife hisse elde edilmiş olur. En güzel kullanımı Cadence Very Chalky boya grubu ile olmaktadır. Cadence Velvety Touch Su Bazlı Kadife Verniklere buradan ulaşabilirsiniz.

Cadence Ultimate Glaze Sır Vernik (Çok Parlak)

Çok kalın parlak ve sır özelliği taşıyan bir verniktir. Sırlanmış seramik görüntüsü sağlar. Her ortamda kullanılabildiği gibi en güzel Cadence Hibrit Multisurface boya grubu ile olmaktadır. Duruma göre 1 hatta 2 kat uygulanabilir. Son derece parlaktır ve son derece dayanıklı bir verniktir. Cadence Ultimate Glaze Kalın Sır Vernik grubuna buradan ulaşabilirsiniz.

Cadence Sprey Vernikler

Cadence Sprey Vernik kullanılırken önce iyice çalkalanır ve yüzeye dairesel hareketlerle ortalama 20 cm uzaklıktan sıkılır. Çok fazla sıkılırsa akma yapabilir. Bu sebeple bir kat sıkıldıktan sonra bekleme yapıp 2. kat sıkılabilir. Parlak, Mat ve Yarı Mat olmak üzere 3 çeşiti bulunmaktadır. Sprey olarak sıkılması belirli noktalarda fırça ile sürmekten daha pratik olabilmektedir. Ayrıca sprey de homojen dağılım ve herhangi bir fırça izi olmayacağı içinde belirli kullanıcılar tarafından tercih edilebilmektedir. Cadence Sprey Verniklere buradan ulaşabilirsiniz.

Cadence Varak Verniği

Tamamen varaklar için kullanılan verniktir. Yaprak varak ve rulo varak da kullanılır. Fırça ile uygulanmaktadır. Varakların koruması ve parlaklığı açısından son derece güzel sonuçları ortaya çıkartan bir verniktir.

Cadence Yat Vernik

Yine fırça ile uygulanan bir verniktir. Ancak bu vernik sentetik bazlı olduğu için fırçanın temizlenmesi için mutlaka tiner ile yıkanması gerekecektir. Cadence Yat Verniklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Cadence 100 Kat Vernik

Cadence 100 Kat vernik maksimum 130 dereceye dayanabilen, hava kabarcığı oluşturmayan, asla kokusu olmayan, her türlü yüzeyde ve materyalde kullanılabilen yüksek parlaklıkta ve çizilmeyen çok özel bir verniktir. Kullanımı reçine ve vernik olarak kullanılır. Nemli ve yagmurlu ortamlarda kullanılmamalıdır ve özellikle kullanılırken bir miktar kurutma makinası ile ısıtılması güzel sonuçlar vermektedir. Hazırlanışı cam şişe içinde olursa çok daha iyi sonuçlar verir. Yaklaşık 4 dakika boyunca reçinesi ile birlikte cam bir kabın içinde karıştırıldıktan sonra kristallik giderilir. İstenen yüzeye uygulanmadan önce Cadence Su Bazlı Vernik ile bir kat uygulama yapılırsa daha iyi sonuçlar alınacaktır. Fırça kullanmadan yüzeyi kaplayacak şekilde yayılması sağlanmalıdır. Kesinlikle fırça kullanılmamalıdır ve kuruma süresi için 24 saat beklenmelidir. Cadence 100 kat verniğe buradan ulaşabilirsiniz.

Cadence Kristal Sır Vernik

Makinayla ısıtılarak kullanılmaktadır. Aynı 100 kat vernik gibi. Malzeme 15- 20 dakika içinde kullanılmalıdır. Ekstra kalın oldugu için 2 kat yerine tek kat uygulama yeterli olacaktır. Fırça ile sürülebilir ve özellike pouring le yapılmış yüzeylerde çok güzel sonuçlar verebilmektedir.24 saat sonra aynı bir sır görünümünde olacaktır. Cadence Kristal Sır Verniğe buradan ulaşabilirsiniz. Cadence vernikleri sürmek için kullanılan zeminleme fırçalarına ise buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sanatgucum.com

Tüm hakları saklıdır. 2018

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir